تالار آیینه

تالار آیینه ایران مال
دسامبر09

تالار آیینه

وبلاگ no responses

میریم به مکانی که تاریخی نیست اما بازدید از آن مارا یاد مکان های تاریخی می اندازد.

موقعیت: تالار آیینه در ایران مال می باشد و موقعیت ایران مال درمنطقه ۲۲ تهران بزرگراه شهید خرازی غرب به شرق نرسیده به خروجی دریاچه چیتگر است.

تالار آیینه ایران مال غرب تهران همچون کاخی با جلال و ابهت دلفریب خود، شما را به داستان‌های قدیمی می‌برد و افسونتان می‌کند. گفته می‌شود که طراحی این اتاق دوست‌داشتنی از تالار آیینه مجلس شورای ملی الگو گرفته شده است که دیوار و سقف آن پوشیده از آیینه‌کاری‌های باارزش و درخشان هوش از سرتان خواهد برد.

شاید برایتان جالب باشد که بدانید بعضی از اشیایی که در این اتاق رویایی نگهداری می‌شوند با قدمت بسیار خود، بیش از دویست سال عمر دارند و ارزشی خاص به  تالار آیینه ایران مال غرب تهران داده‌اند.

 

 

خوب است بدانید که بیش از ۳۸ میلیون قطعه آیینه با ظرافت خاصی در دیوارها و سقف این اتاق به کار رفته‌اند که جذابیت این اتاق را منعکس می‌کنند و نمایی منحصربه‌فرد به آن بخشیده است. لازم به یادآوری است که فرشی نفیس و چشمگیر در کف اتاق به چشم می‌خورد که گویی طرحی از یک حوض رنگارنگ را در جلوی چشمان شما به نمایش گذاشته است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>